Psi lutalice....

Stranica 1/2 1, 2  Next

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down

Psi lutalice....

Komentar  Mario on Thu Oct 30, 2008 12:04 am

evo jos jedne svakodnevne teme i problema... Svaki dan gdje god da odete, setate okruzeni ste psima lutalicama koji nisu uvijek miroljubivi i mnogi imaju velike probleme sa njima... Sta uraditi po tom pitanju?
Nije ni humano zvati sintore koji ce ih pobiti po ulicama pa samo los prizor za oci... to nam ne treba isto... udomljavanje tesko da ce proci... Da li je ok onda njihova eutanazija na neki humaniji nacin?? jer psi jednostavno nece nestati niti ce ih kinezi pojesti Very Happy

Administrator

Broj komentara : 154
Mjesto : Zenica

Vidi profil korisnika http://fomsdp.team-talk.net

Na vrh Go down

Re: Psi lutalice....

Komentar  Sony on Thu Oct 30, 2008 2:12 am

Ja licno ne volim pse, posebno te lutalice! Volim male i dresirane pse, najdraza rasa mi je haski!

A te lutalice, po meni je najbolje zvati sintore, ali da ih oni uhvate i onda odvedu negdje i pobiju!!! Sad
Sony
Ćirilo
Ćirilo

Broj komentara : 141

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  KeNo on Thu Oct 30, 2008 9:57 am

Sto se tice tih pasa, oni definitivno predstavljaju problem... Ali taj problem treba rijesiti na neki human nacin. Mislim, najlakse je pozvati sintore, jer oni ce to jedva i docekati, ali barem po meni, svako bice na ovoj planeti ima pravo na zivot. E sad, ako to isto bice (u ovom slucaju psi lutalice) smeta ljudima, ne znaci da ga odmah treba ubiti majka mu stara! Ja bih te iste pse pohvatao, i transportovao ih do najblize sume, i tamo ih pustio da zive. Zivotinje svakako i pripadaju prirodi.
KeNo
Administrator
Administrator

Broj komentara : 108
Mjesto : Nicaze

Vidi profil korisnika http://smze.net

Na vrh Go down

Komentar  Sony on Thu Oct 30, 2008 12:29 pm

KeNo (citat):Sto se tice tih pasa, oni definitivno predstavljaju problem... Ali taj problem treba rijesiti na neki human nacin. Mislim, najlakse je pozvati sintore, jer oni ce to jedva i docekati, ali barem po meni, svako bice na ovoj planeti ima pravo na zivot. E sad, ako to isto bice (u ovom slucaju psi lutalice) smeta ljudima, ne znaci da ga odmah treba ubiti majka mu stara! Ja bih te iste pse pohvatao, i transportovao ih do najblize sume, i tamo ih pustio da zive. Zivotinje svakako i pripadaju prirodi.

Ali, ako ih pustimo u sumi, oni moraju nesto jesti, te ce tako npr. ubijati zeceva i poremetiti eko-sustav u toj sumi, i opet ce se prije ili kasnije vratiti u grad.
Sony
Ćirilo
Ćirilo

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  KeNo on Thu Oct 30, 2008 5:39 pm

Sony (citat):
KeNo (citat):Sto se tice tih pasa, oni definitivno predstavljaju problem... Ali taj problem treba rijesiti na neki human nacin. Mislim, najlakse je pozvati sintore, jer oni ce to jedva i docekati, ali barem po meni, svako bice na ovoj planeti ima pravo na zivot. E sad, ako to isto bice (u ovom slucaju psi lutalice) smeta ljudima, ne znaci da ga odmah treba ubiti majka mu stara! Ja bih te iste pse pohvatao, i transportovao ih do najblize sume, i tamo ih pustio da zive. Zivotinje svakako i pripadaju prirodi.

Ali, ako ih pustimo u sumi, oni moraju nesto jesti, te ce tako npr. ubijati zeceva i poremetiti eko-sustav u toj sumi, i opet ce se prije ili kasnije vratiti u grad.

Ma ima zeceva sasvim dovoljno. A nisu ni psi glupi, kad vide kako je dobro u sumi, nece se vracati u ovaj smog. Smile
KeNo
Administrator
Administrator

Na vrh Go down

Komentar  Mario on Thu Oct 30, 2008 6:01 pm

ok nisu to lose ideje ali vidis nije pas vuk pa da ganja zeca ove nase lutalice ni macku ne mogu stici a kamoli divljeg zeca te bi se vratili opet u grad... ali ne bi bilo lose da se napravi neko utociste za pse lutalice jer nismo mi sad neki velegrad pa da imamo hiljade lutalica. nego da se ovi copori maknu sa ulica... ali kad bi moralo doci do toga da se trebaju ukloniti to na human nacin npr injekcija i uspavas ih.. to je nekako najhumanije ali ipak da to bude zadnje sredstvo....

Administrator

Na vrh Go down

Psi lutalice...

Komentar  Semir on Thu Oct 30, 2008 7:37 pm

Sta reci... scratch ...ma nemam sta reci sem da ih je previse kako u nasem gradu, tako i u drugim gradovima nase drzave. Imao sam lose iskusvo sa psima, pogotovo lutalicama...ujeden sam dva puta affraid . Sta reci vise, nego da bi se trebali malo pozabaviti sa tim da se u nasem gradu rijesi problem pasa lutalica.
Toliko od mene... lol!
Semir
Škrabalo
Škrabalo

Broj komentara : 64

Vidi profil korisnika http://www.cityzeradio.co.cc/

Na vrh Go down

Komentar  Blanka on Thu Oct 30, 2008 10:17 pm

Slažem se s Mariom da bi se trebalo napraviti neko utočište za pse lutalice. I psi su živa bića, tako da je sasvim nehumano ubijati ih ili voditi u šumu Razz
Blanka
Škrabalo
Škrabalo

Broj komentara : 75

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  KeNo on Thu Oct 30, 2008 11:19 pm

Blanka (citat):Slažem se s Mariom da bi se trebalo napraviti neko utočište za pse lutalice. I psi su živa bića, tako da je sasvim nehumano ubijati ih ili voditi u šumu Razz

Utociste mozda jeste najbolje rjesenje, i mozda i zvuci najhumanije, ali tu bi pse drzali uglavnom u kavezima, a bolja je i smrt od zivota u kavezu. Zato ponavljam, njima bi najbolje bilo negdje u prirodi, i naravno, na slobodi. Smile
KeNo
Administrator
Administrator

Na vrh Go down

Komentar  Blanka on Thu Oct 30, 2008 11:37 pm

Ali u utočištima postoji mogućnost da bi neki od tih pasa mogli pronaći i svoje nove vlasnike. Nikad se ne zna...
Znam da će gradske vlasti teško uraditi nešto po pitanju utočišta za pse.

Ta ideja da se negdje puste "u prirodu" mi nekako nije najbolje rješenje. Uostalom, izgleda mi neizvodljiva!
Blanka
Škrabalo
Škrabalo

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  KeNo on Fri Oct 31, 2008 11:23 am

Bila izvodljiva ili ne, mislim da je ipak najbolja solucija. Jer svjesni smo svi da NEMA SANSE, da se nadje neko ko ce prihvatiti psa lutalicu i postati njegov vlasnik, jer svi traze "rasne pse". Dalje, ako zelimo biti "humani" (Strasno mrzim tu rijec jer mislim da je uzasno licemjerna! I to zato sto je uvijek "humano" ono sto mi mislimo da je dobro za druge, i to im namecemo...) onda nikako ne trebamo pobiti te pse nekim humanim "uspavljivanjem," ili ih strpati u kaveze u tom nekom nazovi utocistu, nego ih trebamo vratiti tamo kamo pripadaju. Sto da ne napraviti im neki rezervat u prirodi, i pustiti ih tamo da zive na miru? Zar je tesko izdvojiti i nesto hrane koja bi se mogla odnositi u taj rezervat, i tamo ih hraniti, nego "humano" u kavezima? Uzeli smo toliko prirode od zivotinja, i bukvalno ih prisilili da zive s nama na ovom j...... betonu, pa sad kao pokusavamo naci neko humano rijesenje za njih... Moje misljenje je da trebamo nesto i vratiti zivotinjama, pa ako nista, u vidu tog nekog prirodnog rezervata.
KeNo
Administrator
Administrator

Na vrh Go down

Komentar  Mario on Fri Oct 31, 2008 1:39 pm

hmmm evo onda novog projekta Very Happy utociste tj rezervat za pse! regionalni! da se uzme dio prirode sve oko nas planine zasto da ne. veca povrsina gdje ce biti pusteni psi o kojima ce se neko brinuti, donositi hranu, sponzori koji ce placati (vlada, razne nevladine organizacije i sl) i bili bi prepoznatljivi po tome ne samo u BIH nego i u regiji i sire...

Administrator

Na vrh Go down

Komentar  Hana on Fri Oct 31, 2008 6:37 pm

Jao ljudi dragi sta vam je!! Ne mogu da vjerujem?! Shintor? Nekakvo uspavljivanje?????? scratch scratch
Cccccc svasta.
Koliko je meni zao tih jadnih zivotinja, sve bih ih kod sebe u sobu smjestila zivota mi!
Jesu problem svakako ali sad da ih koljemo po ulicama i upavljujemo, mislim bravo !
Da se malo potrude ovi ljudi sto su odgovorni za to ili neka udruzenja za zastitu zivotinja, mogli bi komotno stupit u kontakt s inostranstvom da se ta jadna stvorenja transportuju negdje izvan granice ove nam drage BiH ! bolje im je svugdje nego ovdje. A kad stranci vide kako su jadni ovi nasi psi lutalice pokupit ce ih sve i strpat kod sebe u te neke rezervate za pse! Svakako vise vole zivotinje nego nas s Balkana. Njima ce svakako pomoci pale
Hana

Broj komentara : 11

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Blanka on Fri Oct 31, 2008 7:43 pm

Opet stranci?! Ma ja, ne možemo mi bez njih. No

Ne znam Keno, nisam pametna što se tiče toga, samo znam da mi je tih životinja puno žao i voljela bih da se pronađe neko rješenje koje će biti najbolje za njih.
Upravu si za ovu riječ "humano", to je u biti riječ koja je, nažalost, davno izgubila pravo značenje kod nas ljudi.Crying or Very sad
Blanka
Škrabalo
Škrabalo

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Mario on Fri Oct 31, 2008 7:46 pm

Evo onda nekog "polurjesenja".. sterilizacija i kastracije pasa! i onda neka oni sretno zive po nasem gradu ili gdje god samo da se ne kote novi Very Happy nemojte sad price nije ni to humano! humanije je nego da ih sintor puskom upuca navece!

Administrator

Na vrh Go down

Komentar  Blanka on Fri Oct 31, 2008 8:22 pm

Sram te bilo Mario! Very Happy

Pa to je više nehumano nego sve ostalo.
Bar dok su živi, nek' brate uživaju. lol!
Blanka
Škrabalo
Škrabalo

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Sony on Fri Oct 31, 2008 8:55 pm

Hanin prijedlog nije losh....ali mislim da je tesko ostvarim, nazalost!!!
Sony
Ćirilo
Ćirilo

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Hana on Fri Oct 31, 2008 9:28 pm

Blanka (citat):Sram te bilo Mario! Very Happy

Pa to je više nehumano nego sve ostalo.
Bar dok su živi, nek' brate uživaju. lol!

hahahahahahhahaha What a Face
Hana

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Hana on Fri Oct 31, 2008 9:28 pm

Sony (citat):Hanin prijedlog nije losh....ali mislim da je tesko ostvarim, nazalost!!!

ma sve je tesko ostvarivo osim otic u Biznis i cugat!! Pitaje Kenu Very Happy Very Happy
Hana

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Semir on Fri Oct 31, 2008 10:25 pm

Hana (citat):Jao ljudi dragi sta vam je!! Ne mogu da vjerujem?! Shintor? Nekakvo uspavljivanje?????? scratch scratch
Cccccc svasta.
Koliko je meni zao tih jadnih zivotinja, sve bih ih kod sebe u sobu smjestila zivota mi!
Jesu problem svakako ali sad da ih koljemo po ulicama i upavljujemo, mislim bravo !
Da se malo potrude ovi ljudi sto su odgovorni za to ili neka udruzenja za zastitu zivotinja, mogli bi komotno stupit u kontakt s inostranstvom da se ta jadna stvorenja transportuju negdje izvan granice ove nam drage BiH ! bolje im je svugdje nego ovdje. A kad stranci vide kako su jadni ovi nasi psi lutalice pokupit ce ih sve i strpat kod sebe u te neke rezervate za pse! Svakako vise vole zivotinje nego nas s Balkana. Njima ce svakako pomoci pale
A sta kada bi te ugrizao npr. bijesan pas? Ja sam imao losu srecu pa su me da puta ujedali psi, jednom sam imao ujed od ta dva puta od bijesnog psa. Pola godine sam isao na injekcije. Jel mi to treba pnovo? Naravno da ne! Ne daj Boze. Ja nisam za ubijanje tih "lutalica", ali jesam za ubijanje bjesnih zivotinja...
Toliko!!! lol!
Semir
Škrabalo
Škrabalo

Na vrh Go down

Komentar  Hana on Sat Nov 01, 2008 1:12 pm

Semir (citat):
Hana (citat):Jao ljudi dragi sta vam je!! Ne mogu da vjerujem?! Shintor? Nekakvo uspavljivanje?????? scratch scratch
Cccccc svasta.
A sta kada bi te ugrizao npr. bijesan pas? Ja sam imao losu srecu pa su me da puta ujedali psi, jednom sam imao ujed od ta dva puta od bijesnog psa. Pola godine sam isao na injekcije. Jel mi to treba pnovo? Naravno da ne! Ne daj Boze. Ja nisam za ubijanje tih "lutalica", ali jesam za ubijanje bjesnih zivotinja...
Toliko!!! lol!

Pa valjda im mogu jednom godisnje dat neke injekcije protiv bjesnila il sta ja znam
Hana

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  KeNo on Sat Nov 01, 2008 5:57 pm

Hana (citat):
Sony (citat):Hanin prijedlog nije losh....ali mislim da je tesko ostvarim, nazalost!!!

ma sve je tesko ostvarivo osim otic u Biznis i cugat!! Pitaje Kenu Very Happy Very Happy

tacno haha. ako ne vjerujete, pitajte vidovitu Djemilu, i ona ce to potvrditi. cheers
KeNo
Administrator
Administrator

Na vrh Go down

Komentar  Hana on Sat Nov 01, 2008 6:46 pm

KeNo (citat):
Hana (citat):

tacno haha. ako ne vjerujete, pitajte vidovitu Djemilu, i ona ce to potvrditi. cheers

Ma ne treba nikog pitat. Samo s nama u Biznis veceras i uvjerit se Very Happy cyclops rendeer Basketball
Hana

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Sony on Sat Nov 01, 2008 7:45 pm

to se veceras ide u Biznis?D:
Sony
Ćirilo
Ćirilo

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

HM???????????????????????????????????????

Komentar  Semir on Sat Nov 01, 2008 8:59 pm

Pa dobro ljudi, hoce li mi neko reci kakve veze imaju sad ovi dogovori za izlazak tamo-vamo sa PSIMA LUTALICAMA scratch ???? "NIDJE VEZE" sto bi MACA rekao!!! lol! lol! lol!
Semir
Škrabalo
Škrabalo

Na vrh Go down

Komentar  Sponsored content

Sponsored content

Na vrh Go down

Stranica 1/2 1, 2  Next