Velika Srbija??

Stranica 2/2 Previous  1, 2

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down

Re: Velika Srbija??

Komentar  Sony on Sat Nov 08, 2008 12:17 pm

Blanka (citat):Alene druže, sad si još postao drzak zbog gluposti!
OK, to je tvoj izbor!
Samo ne mogu shvatiti da mlad čovjek, obrazovan, kulturan... može pridavati toliko pažnje nekim nebitinim stvarima. Jer ovo je tema koja je zaista nebitna u poređenju sa nekim drugim stvarima u životu. Kao što sam već rekla, ti pričaš o ideologiji manjine ljudi u susjednoj nam državi(ostalima koji su željeli isto postalo je jasno da nikada od toga neće biti ništa), državi koja nije bila sposobna zadržati ni dio svoje teritorije a kamoli da pripoji tuđu.

Ako ti imaš potrebu pričati i diskutovati o ovome, samo nastavi, ja nemam ništa protiv. Kao što si rekao, ovo je forum slobodnih diskusija.... samo se bojim da ćeš uskoro postati jedini diskutant na ovoj temi.

Ja volim ovu zemlju i borit ću se za njenu bolju budućnost, ali očito, na drugačiji način od tebe!(PRAVIM PATRIOTIZMOM).
Najgore je kada čovjek više ne voli nešto tuđe nego što voli svoje!!!(nisi napisao nijedan post na temi o našoj državi, ali si zato o "Velikoj Srbiji" napisao "roman"). To sve govori...

Sada završavam raspravu o ovoj temi!
Sve najbolje!

Moje misljenje! Govoris nesto o patriotizmu i o ideji Velike Srbije, kako je ta tema suludno ovdje na nasem forumu..

A zasto onda otvaras temu o Barack Obami??
Sony
Ćirilo
Ćirilo

Broj komentara : 141
Mjesto : Zenica

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Blanka on Sat Nov 08, 2008 1:08 pm

Alene, neću ni ja s tobom više da disikutujem! Samo naprijed druže! Laughing

Sony, odgovor na svoje pitanje ćeš pronaći na temi o Baracku Obami Exclamation Mrsko mi je ponavljati...
Blanka
Škrabalo
Škrabalo

Broj komentara : 75

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Mario on Sat Nov 08, 2008 1:53 pm

evo sad da pogledamo neutralno... Na ovoj temi je vise bilo rasprave oko toga da li tema treba ili ne treba nego o "Velikoj Srbiji".

Veliki broj ljudi iz BiH tacnije FBIH na Srbiju gleda kao na zemlju koja je zemlja ubica, koljaca, cetnika, zivotinja i neznam ti ja cega sve. Tamo preko Drine zive "oni" sto su nas ubijali .... Tamo ako nisi srbin ne mozes da zivis.. tamo ako izadjes navece u grad a nije ti ime Miroslav, Blagoj, Jovana ili sta ja znam koje onda ce te neko namlatiti ili ce te jednostavno ignorirati....

A kad odes tamo shvatis da takvih ljudi ima da se ne lazemo ali da je to manjina... I to su vecinom ljudi iz ruralnih podrucija zatucanih u neke vjerske i politicke ideologije.

Sa druge strane, kad odes u Srbiju oni misle da vamo zive samo muslimani tacnije da muslimani samo zive u FBIH a srbi samo u RS.... Da u FBIH zive okorjeli muslimani, da su sve zene pokrivene, da su dzamije na svakom cosku i da crkva u takvoj sredini ne moze opstati, da ako nisi musliman da ne mozes izlaziti van sa nima itd.... Ko ovo misli? Naravno ne, fakultetski obrazovan skolovan i kulturan narod nego ova srednja klasa ljudi kao i u BIH. Neinformisani ljudi kojima jedini izvor informacija predstavlja Dnevnik na kome ista vijest ne ide u istom kontekstu u zavisnosti koja stranka drzi tu televiziju. Naravno tu je i dnevna stampa koja vise siri dezinformacije nego informacije.

A sad da pogledamo opet realno situaciju:

Ja nisam musliman. Zivim u Zenici u kojoj je vecinsko stanovnistvo Bosnjaci. II?? izlazim sa njima, druzimo se, pijemo (pivo i sok Very Happy ) idemo jedni drugima na praznike i postujemo se!

Bio sam prosle godine u Beogradu. I upoznam Armina momka porijeklom iz Tuzle koji zivi u BG. I tamo mu je super, izlazi druzi se ljudi ga vole i postuju!

Znaci, umjesto da sirimo dezinformacije i potpirujemo vatru oko gluposti treba da gradimo jedan visi odnos izmedju nas. Da bar mi skolovaniji i pametniji predjemo neke barijere koje neobrazovan i neupucen covjek ne moze!

Vecina Srba u Srbiji se ne zalaze za veliku Srbiju i nastoji da ojaca ekonomski i na sve nacine svoju zemlju unutar svojih granica i da se priblizi ulasku u EU kao konacnom cilju. I oni isto zive kao i mi, gledaju kako da proguraju do iduceg dana, nezaposlenst je velika, imaju mali milion problema....

Da je Radikalna stranka tako jaka i da je njihova ideologija tako jaka i podrzana od ljudi u Srbiji onda bi oni bili na vlasti, i ne bi se stranka raspala i propala...

Mario: komentar modifikovan dana: Sat Nov 08, 2008 2:20 pm; prepravljeno ukupno 1 puta

Administrator

Broj komentara : 154

Vidi profil korisnika http://fomsdp.team-talk.net

Na vrh Go down

Komentar  ALEN G. on Sat Nov 08, 2008 2:13 pm

ne fakultetski
De ovo popravi, pa cemo nastaviti...
Very Happy
ALEN G.
Rookie
Rookie

Broj komentara : 37

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Mario on Sat Nov 08, 2008 2:19 pm

procitaj sve, iscupao si iz konteksta kao sto rade svi mediji pa ljudi kad procitaju Avaz odu kupit pusku jer misle eto rata...

Administrator

Na vrh Go down

Komentar  Blanka on Sat Nov 08, 2008 2:22 pm

Slažem se Mario!
I ja sam bila u martu u Srbiji, i niko me nije ružno pogledao zato što sam Bosanka! A sigurna sam da ne bi ni nekog Srbijanca u BiH!
U biti, najvažniji problem je pogrešno prezentiranje informacije i mediji na svaki način pokušavaju da što više zavade narod.
Pogledajmo Dnevnik FTV-a, zatim BN-a i recimo Oscar TV iz Mostara.(ili recimo informativne emisije srbijanskih i hrvatskih medija). Sve će nam biti jasno! Svako "kroji" informacije kako njegovoj strani odgovaraju!

Zaista mislim da je veliki problem u medijima! Ali jbg, štaš' kad recimo u BiH imamo 20% nepismenih ljudi... i takvim ljudima je lako napuniti glavu glupostima....
Blanka
Škrabalo
Škrabalo

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  ALEN G. on Sat Nov 08, 2008 2:37 pm

Mario (citat):procitaj sve, iscupao si iz konteksta kao sto rade svi mediji pa ljudi kad procitaju Avaz odu kupit pusku jer misle eto rata...

jos uvijek ne kontas da nije bit u kontekstu i znacenju nego pricas o fakultetski obrazovanim i neobrazovanim ljudima a ti sam napises "ne fakultetski"...
to be continued...
ALEN G.
Rookie
Rookie

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  1116 on Mon Nov 10, 2008 2:11 am

Blanka (citat):
Brini se bolan druže kako da završiši fax, da se zaposliš, da se ako Bog da oženiš Very Happy , da živiš u čišćem gradu.... a ne o propaloj ideologiji pojedinih građana države koja nije bila sposobna zadržati ni dio svoje teritorije a kamoli da pripoji tuđu!!! lol!

Sve to stoji, ali takvu ideologiju barem treba javno osuditi - u stanju su ako ništa da nanesu kakvu-takvu štetu, od medijskih natpisa pa do razaranja kakva smo vidjelu u ratu. Ja to ne bih zanemario 100%, kao što je rekao Komsic " dobicete po zubima, ako bilo sta pokusate" - takav odnos treba imati.

1116
Škrabalo
Škrabalo

Broj komentara : 87

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  KeNo on Mon Nov 10, 2008 12:37 pm

Ma jedan pametan ciko je rekao: "Don't warry, be happy." Kakva Velika Srbija... Zavrsena je ta prica. Ovi sto i dalje spominju takve gluposti, samo pokusavaju skupiti neke jeftine politicke poene, i to na racun zaostalih seljaka koji i dalje ne znaju da je Sloba odapeo... Mislim, zive ljudi daleko Smile, i samo takvima se to moze jos uvijek prodati. Svako normalan ne bi se trebao osvrtati na nebuloze tipa Velika Srbija. Za kraj... Nije Srbija do Tokija, nego k'o Nokia. Svake godine sve manja, i novi model. Cool
KeNo
Administrator
Administrator

Broj komentara : 108
Mjesto : Nicaze

Vidi profil korisnika http://smze.net

Na vrh Go down

Komentar  Blanka on Mon Nov 10, 2008 3:01 pm

1116 (citat):
Blanka (citat):
Brini se bolan druže kako da završiši fax, da se zaposliš, da se ako Bog da oženiš Very Happy , da živiš u čišćem gradu.... a ne o propaloj ideologiji pojedinih građana države koja nije bila sposobna zadržati ni dio svoje teritorije a kamoli da pripoji tuđu!!! lol!

Sve to stoji, ali takvu ideologiju barem treba javno osuditi - u stanju su ako ništa da nanesu kakvu-takvu štetu, od medijskih natpisa pa do razaranja kakva smo vidjelu u ratu. Ja to ne bih zanemario 100%, kao što je rekao Komsic " dobicete po zubima, ako bilo sta pokusate" - takav odnos treba imati.

Svaki normalan čovjek će takve ideje osuditi... U to nema dileme! To je nešto što se podrazumijeva. Very Happy

Keno, slažem se u potpunosti s tobom! cheers Laughing
Blanka
Škrabalo
Škrabalo

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  ALEN G. on Tue Nov 11, 2008 12:21 pm

1116 (citat):
Blanka (citat):

Upravo tako lave! To sam i ranije govorio, da na svaku ovu izjavu treba neko od nasih VLADARA da ustane i kaze da se sa Bosnom ne smije igrati i da se na Bosnu ne racuna...Ocigledno je da, osim Komsica, to niko vise nije ni uradio!
Fkt ja jos jednom ponavljam, ako niste procitali citav prvi post, vratite se pa pogledajte jesam li ja sta napisao sto dize toliku galamu oko ove "prijetnje" od SRS-a?? Znamo svi da od V Srbije nema nista, niko to nije ni rekao da ce sutra biti....Ali kazem, po meni, ovakve izjave treba osuditi bez obzira sto su one neosnovane i pripadaju u sferu naucne fantastike, ali i dalje mogu da doprinesu destabilizaciji Balkana i politickoj netrpeljivosti a na kraju krajeva i do jos vece podjele izmedju samih Bosanaca (Bosnjaka, Srba i Hrvata) a kamo tek, izmedju Bosanaca i Srbijanaca!
Eh sad, vjerujem da nikom ne odgovara jos veca podjela nego sto je sad. Pa zasto onda da ne osudimo one koji zele da unesu nemir medju obicne ljude??Poenta je u osudi ovih SF izjava a ne u strahu od novog rata!
Poz
ALEN G.
Rookie
Rookie

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Mario on Tue Nov 11, 2008 7:34 pm

moje misljenje je da ovakve vijesti trebaju svi u potpunosti ignorirati. jer bilo kakav rejting pozitivan ili negativan je ipak rejting. Milorad Dodik je svakim danom sve jaci i jaci sto mediji pljuju vise o njemu! A da prodje godinu dana a da se on ne spominje ljudi bi rekli: Gdje je onaj Mile?? popusio je izgleda i on.. proslo je njegovo doba...
Nema nista gore za neku javnu licnost, stranku ili bilo koju organizaciju od medijskog ignoriranja. Dodik nece nista manje krasti i varati narod ako se o njemu stalno prica i govori da je lopov! Ali ako ga iskljucis maximalno iz svih medijskih zbivanja onda nastane prava stvar!

Tako i sa SRS i ovim je**** radikalima. Sto su manje u centru paznje to i njihov rejting i njihove ideje padaju...

ali da opet naglasim OVO JE MOJE MISLJENJE ...

Administrator

Na vrh Go down

Komentar  Sponsored content

Sponsored content

Na vrh Go down

Stranica 2/2 Previous  1, 2

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh

- Similar topics