Barack Obama novi američki predsjednik!

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down

Barack Obama novi američki predsjednik!

Komentar  Blanka on Wed Nov 05, 2008 11:24 pm

Predsjednik Barack Obama: Promjena je stigla u SAD!!!

Barack Obama obratio se javnosti iz Chicaga gdje se 150 tisuća ljudi okupilo da ga podrži. Obećao je suradnju sa republikancima McCainom i Palin

Demokratski senator Illinoisa, Barack Obama (47) izabran je za 44. predsjednika SAD-a, proglasile su sve TV mreže. Barack Obama postao je ujedno i prvi afro-amerikanac na čelu najmoćnije zemlje svijeta. Za pobjedu je bilo dovoljno 270 elektorkih glasova, a Obama je s 338 glasova uvjerljivo pobjedio republikanskog kandidata Johna McCaina koji je osvojio 163 glasa.
- Ako još postoji netko tko sumnja da je Amerika zemlja u kojoj je sve moguće, tko se pita da li snovi naših utemeljitelja još žive, tko još sumnja u snagu naše demokracije - sada je dobio odgovor. Promjene su stigle u Ameriku. Put je dugačak, a uspon strmovit. Možda nećemo uspjeti u jednoj godini, možda ni u cijelom mandatu, ali Ameriko nikada nisam bio sigurniji nego sada da ćemo uspjeti. Obećavam vam, kao narod ćemo uspjeti - rekao je Obama obraćajući se okupljenima u Chicagu. Pobjedu je posvetio glasačima. Oko 240 tisuća ljudi okupilo se u Grant Parku kako bi čulo Obamin pobjednički govor. Slogan 'Da, mi to možemo', zamijenili su uzvicima ' Da, mi smo uspjeli'. Obama je dodao kako se raduje suradnji sa Sarah Palin i Johnom McCainom. Obama će svoje predsjedničke funkcije preuzeti 20. siječnja u podne, a tijekom predizborne kampanje obećao je smanjenje poreza na američke plaće, te obećao da će vratiti američke vojnike iz Iraka i uključiti republikance u vladu.

www.24sata.hr

Lično sam jako sretna što je Obama pobijedio. Iskreno se nadam da će se nešto promijeniti nabolje. Mene su Amerikanci ovim izborima stvarno fascinirali. Iako ne volim njihova način života, moram priznati da imaju sjajno uređenu državu, već stoljećima funkcioniraju bez skoro ikakvih problema po svom prvom i jedinom Ustavu, nevjerovatno je šta njima znače izbori, nevjerovatan je njihov patriotizam i zajedništvo, nevjerovatno je to što poraženi kandidat odmah po priznanju poraza poziva svoje birače da budu uz njegovog protukandidata(što naša gamad rijetko kad čini), nevjerovatno mi je koliko su ljudi sretni zbog Obamine pobjede...
Od svega nabrojanog, najviše me fascinira njihov patriotizam. Bili oni bijeli ili crni, hispano, afro, azijskog ili nekog drugog porijekla, kršćani, muslimani, budisti, scijentolozi, jevreji.... svi će oni reći da su prvenstveno AMERIKANCI!!! Eh, kad bi i kod nas bilo tako.... No

Po vašem mišljenju, da li će se u mandatu Baracka Obame promijeniti američka vanjska politika i da li će to imati ikakvog uticaja na nas???
Blanka
Škrabalo
Škrabalo

Broj komentara : 75
Mjesto : Zenica

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Re: Barack Obama novi američki predsjednik!

Komentar  Mario on Wed Nov 05, 2008 11:47 pm

Pobjeda Obame je jako dobar znak za se u svijetu. Za izbore se vezalo puuuno toga. Cijena nafte, ekonomska kriza, paritet dolara, rat u Iraku, pitanje Bliskog Istoka... sve je to bilo na kocki na ovim izborima. da su pobjedili Republikanci nafta bi rasla, dolar padao kriza bila dublja a Amerika nastavila da ulaze novac u ratove i igru svjetskog policajca! Pobjedom Obame Amerika ce se okrenuti jacanju zemlje iznutra sto ce donijeti mir i stabilnost u svijetu! Drago mi je sto je pobijedio i to sa tako velikom razlikom!

Sad nam ostaje da vidimo sta ce biti

Administrator

Broj komentara : 154

Vidi profil korisnika http://fomsdp.team-talk.net

Na vrh Go down

Komentar  1116 on Thu Nov 06, 2008 1:41 am

Nadam se da će i u praksi biti uvjerljiv kao i u svojim govorima.

1116
Škrabalo
Škrabalo

Broj komentara : 87

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Sony on Thu Nov 06, 2008 5:39 pm

Slusao sam sinoc na "Pararelama" njegov govor, i odusevio me!Very Happy

Nadam se da ce uspjeti odrzati data obecanja!
Sony
Ćirilo
Ćirilo

Broj komentara : 141

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Semir on Thu Nov 06, 2008 11:38 pm

Napokon nekakve promjene, jeste da nisu kod nas te promjene ali nadam se da ce imati utjecaja i na nas. Ono sto zelim da kazem za Obamu, jeste to da je covjek na svom mjestu, skolovan, pametan,... Svi smo vidjeli njegovo obracanje u javnost dok je trajala kampanja i poslije izbora. Ovo je velika promjena za Sjedinjene Americke Drzave, ali i za cijeli svijet. Svi znamo da retorika Dzordza W. Busha nije bila za pohvale, tako da mi je drago sto on vise nije predsjednik. Druga stvar sto me je jako iznenadila jeste to da nije bilo nikakve mucke na predsjednickim izborima, jer svi znamo da je Obama prvi Afroamerikanac predsjednik SAD-a.
U svakom slucaju zelim mu puno uspijeha u mandatu, jeste da ima mnogo posla i da nece moci sve preko noci da popravi sto je predhodnik pokvario. Puno mu uspijeha zelim!

Pozdrav fomovci! lol!
Semir
Škrabalo
Škrabalo

Broj komentara : 64

Vidi profil korisnika http://www.cityzeradio.co.cc/

Na vrh Go down

Komentar  ALEN G. on Fri Nov 07, 2008 8:35 pm

samo zelim da postavim pitanje sto ce ova tema na nesem forumu??Pa ovo se ne tice BiH?Ili tice, mozda?hahaha
Obama je kralj, samo evo citam neki dan, Balkan mu je na dnu liste prioriteta nove americke politike (da, mi cemo pricati o tome jer je divno, krasno a necemo pricati o politici jedne stranke iz susjedne nam drzave, kojoj je dio BiH na vrhu liste prioriteta)...I ovo je Bosna ahahaha
Ozbiljniji komentar cu napisati kasnije Razz
ALEN G.
Rookie
Rookie

Broj komentara : 37

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Mario on Fri Nov 07, 2008 8:51 pm

ALEN G. (citat):samo zelim da postavim pitanje sto ce ova tema na nesem forumu??Pa ovo se ne tice BiH?Ili tice, mozda?hahaha
Obama je kralj, samo evo citam neki dan, Balkan mu je na dnu liste prioriteta nove americke politike (da, mi cemo pricati o tome jer je divno, krasno a necemo pricati o politici jedne stranke iz susjedne nam drzave, kojoj je dio BiH na vrhu liste prioriteta)...I ovo je Bosna ahahaha

EE itekako ima veze ko je predsjednik SAD!
Da li bi BIH osjetila nastavak rata u Iraku? Da- i to kroz povecanje nestabilnosti koje pogoduje balkanskim politicarima za stvaranje nekih velikih ili malih novih zemalja.
Da li bi BIH osjetila ekonomsku krizu? DA- i to kroz povecanje kamata na kredite, pada dolara, povecanje cijena i recesiju!
Da li bi BIH osjetila posjedice rasta cijena nafte? Da- i to kroz konstantno povecane svih roba i usluga jer se kod nas sve veze za naftu pa cak i onaj frizer digne cijenu kad skoci cijena nafte!

Tako da je izbor Obame puuuuno vazniji neko suplja prica propalih velikosrpskih politicara koji samo jos mogu da pricaju jer nista drugo vise ne mogu!

A to sto je Balakan na dnu liste prioriteta ... BOLJE JE BITI I NA DNU LISTE PRIORITETA NEGO UOPSTE NE BITI PRIORITET!

toliko od mene Very Happy

Administrator

Na vrh Go down

Komentar  Blanka on Fri Nov 07, 2008 9:13 pm

ALEN G. (citat):samo zelim da postavim pitanje sto ce ova tema na nesem forumu??Pa ovo se ne tice BiH?Ili tice, mozda?hahaha

Druže, baš ti je Mario to lijepo objasnio! Very Happy (rasprava o propaloj ideologiji je smiješna stvar)

Puno je bitno da Ameri nisu u krizi. Ne trebamo očekivati da u Obaminom mandatu nama bude extra dobro...ali ako ništa, neće biti svjetske krize što znači da nas pored ovih naših problema neće još nešto dodatno gurati na dno.

Totalno sulude stvari poskupljuju kao posljedica poskupljenja nafte: šišanje, rezanje drva(to mogu i shvatiti Very Happy ), cijepanje drva, pranje auta....

Ako je Amerika u krizi, htjeli mi to ili ne, to se odmah odražava na cijeli svijet.
Jednostavno, neko mora biti najjači i najsposobniji, a to su Sjedinjene Američke Države!!! king
Blanka
Škrabalo
Škrabalo

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  ALEN G. on Sat Nov 08, 2008 1:33 am

A to sto je Balakan na dnu liste prioriteta ... BOLJE JE BITI I NA DNU LISTE PRIORITETA NEGO UOPSTE NE BITI PRIORITET!

A to sto je BiH odnosno rs na VRHU LISTE PRIORITETA SRS-a, nije bitno...
Zaboravljate da je ludilo vec par puta hvatalo i one sa zdravim razumom..Zato bolje sprijeciti nego lijeciti....Ili mozda nije??
ALEN G.
Rookie
Rookie

Broj komentara : 37

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Mario on Sat Nov 08, 2008 1:58 am

ALEN G. (citat):

Zaboravljate da je ludilo vec par puta hvatalo i one sa zdravim razumom..Zato bolje sprijeciti nego lijeciti....Ili mozda nije??

SRS nema veze sa Obamom! ne mjesajte teme molim Very Happy

Administrator

Na vrh Go down

Komentar  Blanka on Sat Nov 08, 2008 2:05 am

ALEN G. (citat):

Druže, iskreno, očito je i tvoj zdrav razum i inteligenciju zahvatilo nešto jako ozbiljno!!!! No
Blanka
Škrabalo
Škrabalo

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Sony on Sat Nov 08, 2008 3:27 am

Ma dajte ba...Barack nema nikakve veze s BiH...mozda cak ni ne zna gdje se nalazi nasa drzava..Very Happy

On ce prvenstveno gledati SAD....
Sony
Ćirilo
Ćirilo

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Blanka on Sat Nov 08, 2008 1:14 pm

Uz dužno poštovanje Sony, ali ovo je jako plitko razmišljanje! Mislim da imaš dovoljno godina da shvatiš neke stvari ili možeš pročitati prethodne postove na ovoj temi!

Logično da će predsjedniku jedne države prioritet biti njegova država.
Ali, jako je bitan odraz boljitka Amerike na ostatak svijeta! Vjeruj mi! Very Happy
Blanka
Škrabalo
Škrabalo

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Sony on Sat Nov 08, 2008 2:43 pm

Blanka (citat):Uz dužno poštovanje Sony, ali ovo je jako plitko razmišljanje! Mislim da imaš dovoljno godina da shvatiš neke stvari ili možeš pročitati prethodne postove na ovoj temi!

Ali, jako je bitan odraz boljitka Amerike na ostatak svijeta! Vjeruj mi! Very Happy

Znam da odraz boljitka SAD drzava ima na ostatak svijeta....
Sony
Ćirilo
Ćirilo

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Blanka on Sat Nov 08, 2008 3:39 pm

Sony (citat):
Blanka (citat):Uz dužno poštovanje Sony, ali ovo je jako plitko razmišljanje! Mislim da imaš dovoljno godina da shvatiš neke stvari ili možeš pročitati prethodne postove na ovoj temi!

Pa naravo! Eno meni kod kuće čovjek cijepa drva za 7KM po metru. Jbt, pa donedavno bilo 4 ili 5 KM....
Čim Americi "ne cvjetaju ruže", teško da će bilo kome drugom cvjetati(osim možda ruskim mafijaškim tajkunima). Laughing
Blanka
Škrabalo
Škrabalo

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  KeNo on Mon Nov 10, 2008 12:39 pm

Obama je OK. Sto se tice njegovog odnosa prema BiH, o tom - po tom. Rano je prognozirati bilo sta.
KeNo
Administrator
Administrator

Broj komentara : 108
Mjesto : Nicaze

Vidi profil korisnika http://smze.net

Na vrh Go down

Komentar  alenKoo on Tue Nov 18, 2008 3:15 pm

EE itekako ima veze ko je predsjednik SAD!
Da li bi BIH osjetila nastavak rata u Iraku? Da- i to kroz povecanje nestabilnosti koje pogoduje balkanskim politicarima za stvaranje nekih velikih ili malih novih zemalja.
Da li bi BIH osjetila ekonomsku krizu? DA- i to kroz povecanje kamata na kredite, pada dolara, povecanje cijena i recesiju!
Da li bi BIH osjetila posjedice rasta cijena nafte? Da- i to kroz konstantno povecane svih roba i usluga jer se kod nas sve veze za naftu pa cak i onaj frizer digne cijenu kad skoci cijena nafte!

Tako da je izbor Obame puuuuno vazniji neko suplja prica propalih velikosrpskih politicara koji samo jos mogu da pricaju jer nista drugo vise ne mogu!

kakve veze ima rat u iraku s nama, nema ama bas nikakcih ododirnih tacaka sa BiH i samim tim on ne bi mogao proizvodit nikakve krize na podrucju BiH...to su nonsensi...a BiH ce svejedno osjetiti ekonomsku krizu samo sto ce taj talas malo kasnije nas pogoditi, najebat cemo zog recesije kao i sve zemlje..eto i japan je u recesiji od jucer..
eto marioo samo to

alenKoo

Broj komentara : 7

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Semir on Wed Nov 19, 2008 11:01 pm

Ma daj te ljudi....skontaj te se...... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Laughing Laughing
Ma da Vam kazem nesto.... Bice nama sigorno bolje sa Obamom nego sa W. Bushom. Ne mozemo ocekivati da se preko noci promjeni sve ...mislim kada zauzme Obama mjesto predsjednika. Imaju oni i svojih problema. Ni nama sigurno ne bi bilo odmah dobro kada bi se ljudi ovdje opametili i izabrali jednog predsjednika za sve koji ne bi bio ni Bosnjak ni Hrvat niti Srbin ( ali mrzim ove rijeci ) Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad .....ne mogu se promjene osjetiti odmah istog trena .... strpite se malo Wink Wink Wink
Semir
Škrabalo
Škrabalo

Broj komentara : 64

Vidi profil korisnika http://www.cityzeradio.co.cc/

Na vrh Go down

Komentar  alenha on Wed Dec 10, 2008 2:29 pm

Dobro će bit ako se američki predsjednik bude bavio samo problemima Amerike.Podsjetit ću vas samo na Klintonovu administraciju, a da negovorimo o administracijama Busha seniora i Busha juniora.SAD i njena vanjska politika je najviše i doprinjela raspadu SFRJ i njenom pretvaranju iz vodeće antifašističke zemlje u široj regiji u više manjih međusobno zavađenih fašističkih tvorevina.

alenha

Broj komentara : 6

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Mario on Fri Dec 12, 2008 8:58 pm

tako je. Dobro je sto se Obama najvise brine o svojoj zemlji jer samo tako moze doci do jacanja mira i stabilnosti u svijetu.

Administrator

Na vrh Go down

Komentar  Sponsored content

Sponsored content

Na vrh Go down

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh

- Similar topics