Dom Mladih u Zenici?

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down

Dom Mladih u Zenici?

Komentar  Mario on Wed Oct 22, 2008 7:04 pm

Ovo je jedno od nezaobilaznih pitanja maldih u nasem gradu... Kada cemo i mi da dobijemo DOM MLADIH ???
Postavlja se pitanje da li je zaista problem izdvojiti odr sumu novca za izgradnju takvog objekta u kome bi mladi mogli da provode vrijeme, da se druze i okupljaju, da se u njemu organizuju koncerti i zabave?
Nocni zivot u Zenici je po mom misljenju ravan nuli! poslije 23:00 nam na raspolaganju stoji par klubova u kojima sve cesce izbijaju tuce, racije , ranjavanja i ubistva! Mozemo da idemo u te klubove ili u neki od gradova iz okoline po diskotekama da slusamo Seku Aleksic, Halida Beslica, Acu Lukasa i slicne. A nasa vlast prica stalno kako smo mi generacija turbo folka, alkohola i droge. pa zasto nam ne napravite neki objekad gdje necemo morati da slusamo to!!! ja necu da idem kuci u 23:00 pa sam prisiljen ili da idem po klubovima i gledam kako da se izvucem ziv iz njih, ili da idem u Busovacu, Vitez ili Zavidovice!!!

I dokad tako???

hajde da cujem vasa misaljenja o ovome
Mario
Administrator
Administrator

Broj komentara : 154
Mjesto : Zenica

Vidi profil korisnika http://fomsdp.team-talk.net

Na vrh Go down

Re: Dom Mladih u Zenici?

Komentar  KeNo on Thu Oct 23, 2008 7:07 pm

Sto se tice nocnog zivota u Ze, on ne da je ravan nuli, nego je davno otisao u minus. Jedan objekat poput Doma Mladih, bio bi vise nego odlicna novina u ovom gradu u kojem navece, poslije 23 h, svi putevi vode ka Collegiumu (cisto da napomenem, nedavno je ubijen covjek tamo) ili ka Tenu (mislim da je suvisno ista govoriti o ovom ugostiteljskom objektu). Svima nam je poznato da se u ovakvim objektima forsira ispiranje mozga mladih ljudi putem novokomponovanih melosa, popularno nazvanih jednim imenom: "džigara", sto (in)direktno utice i na samo ponasanje tog nekog tipa ljudi, koji u "džigari" (a sad... da li bjeloj ili crnoj, nebitno Very Happy) ne vide nista lose. Vise o ponasanju takvih individua, a stavise, i masa, mozete saznati iz bilo kojih novina, konkretnije iz rubrika CRNA HRONIKA. Ali da se vratim Domu Mladih... Moje misljenje je da bi nam isti, dosao sto bi se reklo, kao "spas u zadnji cas". Spas i nada za nas sve, ali i za generacije koje dolaze. Pozz svima. Smile
KeNo
Administrator
Administrator

Broj komentara : 108
Mjesto : Nicaze

Vidi profil korisnika http://smze.net

Na vrh Go down

Komentar  Blanka on Fri Oct 24, 2008 7:39 pm

Zaista je sramotno da grad poput Zenice ima užasan noćni život. Primorani smo sa 20 i nešto godina biti kući prije 23h Very Happy U našem gradu postoji mali milion kafića koji su manje više, slični jedni drugima, pa nas mlade "ubija" ta monotonija. Keno je već spomenuo "poznate" Collegium i Ten, gdje sam ja lično bila par puta i teško da ću više ikada otići. Jednostavno, bojim se i ja a i moji roditelji.Sjećam se da sam se u aprilu ove godine, kada su nam došli gosti iz Srbije, Hrvatske, Sarajeva(Konvencija Foruma mladih SDP-a) malo je rečeno, osramotila
Oni su došli kasno uvečer, odveli smo ih u Fratelli da večeraju, poslije toga do Gatta(koji nije radio u 00:30h), poslije toga do Ten-a gdje nismo mogli ući od silnih kriminalaca i seljačina, i na kraju mi je ostao jedino Collegium. Sam ulazak u Collegium je užasavajući. Prvo prođeš pored "nabildanog osiguranja" koje mahom čine momci sumnjive prošlosti, a unutra te dočekaju desetine lica poznatih zeničkih lopova, "faca" sa bog zna kojeg brda, oskudno obučenih sponzorušica....
Zar sve ovo nisu dovoljni razlozi da konačno dobijemo Dom Mladih, gdje ćemo se mi, mladi Zeničani, zabavljati, družiti, slušati dobru muziku i uostalom, biti ponosni kada nam neko dođe u goste da ga odvedemo u naš Dom Mladih na dobru žurku. Very Happy
Blanka
Škrabalo
Škrabalo

Broj komentara : 75

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Mario on Fri Oct 24, 2008 8:08 pm

evo vas dvoje ste bas to dobro opisali i dali jos razlog vise da se ovakav objekat napravi. I mislim da je stvarno sramotno da mi to nemamo i da trenutna vlast NE ZELI da napravi ovakav objekat iz samo njima poznatih razloga. i ne samo da ne zele nego sve pokusaje izgradnje BLOKIRAJU i SJEKU u samom korijenu! Nek ih je sramota!

Administrator

Na vrh Go down

Komentar  Sony on Sat Oct 25, 2008 4:00 pm

Zenica, koja slovi kao jedan od vecih gradova u drzavi, nema diskotetu niti primjeran objekt gdje bi se mogla dovoditi pjevaci, itd...Mnogi manji gradovi, kao Vizet,Busovaca, Tesanj, Zepce.itd.....imaju te diskoteke..

Nama mladima treba to! Zasto da se kuci moras vracati u 23 h??

Jedino gdje se moze ostati u Ze poslije ponoci, a da nisu birtije, to su Ten, Collegium, Stari Sat i Gatto...
Sony
Ćirilo
Ćirilo

Broj komentara : 141

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  KeNo on Mon Oct 27, 2008 9:46 pm

Jedna mala napomena... Definitivno nije lose u Clubu 072, poznatijem kao BIZNIS KLUB. Vikendom su opet pocele svirke redovno, a moze se ostati i par sati poslije 24 h. Sve u svemu, konacno malo napretka, ali treba toga jos. Basketball
KeNo
Administrator
Administrator

Na vrh Go down

Komentar  Sony on Mon Oct 27, 2008 11:06 pm

U Ze stvarno ima tih svirki...ali posto nije to bas moj ukus muzike...trebalo bi i neke party-e organizirati...barem s nasim domacim dj-ima-.-..toga bude u GAttu...ali vrlo rijetko!!!
Sony
Ćirilo
Ćirilo

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Blanka on Thu Oct 30, 2008 10:12 pm

Sony (citat):Jedino gdje se moze ostati u Ze poslije ponoci, a da nisu birtije, to su Ten, Collegium,

Ne bih se složila da su Ten i Collegium nešto čime bi se Zenica trebala ponositi. To nisu klasične birtije, ali jesu okupljališta "zeničkog podzemlja" i svakojakih bossova iz ruralnih područja. Exclamation

Zaboravila sam u svom prethodnom postu spomenuti Stari sat. To je jedan super urbani lokal gdje se mladi Zeničani mogu lijepo provesti i družiti. I ono najvažnije, muzika je super...
Blanka
Škrabalo
Škrabalo

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Sony on Thu Oct 30, 2008 11:44 pm

Stari sat odlicno mjesto, i ima kvalitetnu muziku...ali posto ja preferiram drugaciju muziku(house & techno), zato da bi zadovoljio neke potrebe svoje, moram otici do Tena...i rijetko kad ostanem do kraja, kad su narodnjaci, jedino kad se zapije dole.:DD
Sony
Ćirilo
Ćirilo

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Blanka on Fri Oct 31, 2008 12:36 am

Pa dobro, ali recimo, znam da i u Gattu možeš zadovoljiti te svoje muzičke želje Very Happy

Već sam rekla da sam i ja par puta bila u 2 pomenuta kluba, mada ne idem već dugo jer mi se ne sviđa. Grozno mi je uvijek i bilo, mada sam nekako prije podliježala uticajima društva, ali eto, hvala Bogu,više niko ni od njih nema želju da izlazi tamo.

Ja ipak volim mjesta poput Gatta, Starog sata, Biznisa. Dobro društvo, piće, lijepa muzika(Željko Joksimović ili Samardžić, Gibboni, Oliver, Bajaga, Balašević...)

U biti, sve zavisi od ličnog ukusa. Smile
Blanka
Škrabalo
Škrabalo

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Sony on Fri Oct 31, 2008 1:35 am

naravno...ako sam zab Gatto...onda sam grdo pogrijesio...to mi je najdrazi club u ze...jos i dodam tome da mi je 50 m od kuce..Smile Very Happy
Sony
Ćirilo
Ćirilo

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Dom mladih

Komentar  Dobri_Bosnjanin on Sun Nov 02, 2008 2:04 am

Sve sto ste rekli je ok, al hajmo pokusat uradit sta konkretno, npr. peticiju koju cemo proslijediti nasim vjecnicima.
Dobri_Bosnjanin

Broj komentara : 7

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  1116 on Sun Nov 02, 2008 2:44 am

ja mislim da treba praviti dzamije i crkve da uhljebimo seoske popove i hodze koji nas vode u "svijetlu" buducnost
nikakve domove mladih

no ironiju na stranu, i da se ima prostor to ne bi nista znacilo, iako bi umnogome pomoglo mladima...akcija, svirke, zajebancija, druzenje, to je ono sto je bitno...

1116
Škrabalo
Škrabalo

Broj komentara : 87

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  KeNo on Sun Nov 02, 2008 12:21 pm

1116 (citat):ja mislim da treba praviti dzamije i crkve da uhljebimo seoske popove i hodze koji nas vode u "svijetlu" buducnost
nikakve domove mladih

no ironiju na stranu, i da se ima prostor to ne bi nista znacilo, iako bi umnogome pomoglo mladima...akcija, svirke, zajebancija, druzenje, to je ono sto je bitno...

Ma znacilo bi, imali bi gdje ostati poslije j...... 12 sati, a da ne moramo slusati djigaru. Pa sad pomagalo to nekome ili ne, mislim da bi bila dobra stvar imati takvo nesto u Ze. Sto se tice hodza i popova, oni bi i u Domu Mladih uveli vjeronauku kad bi mogli ikako. Banda je to najveca. Evil or Very Mad
KeNo
Administrator
Administrator

Na vrh Go down

Komentar  ALEN G. on Sun Nov 02, 2008 12:23 pm

Naravno da i Ze treba imati svoj Dom mladih! Ubise nas ovi stariji pricom sta sve i slusamo i gdje izlazimo..I kao sto vecina ovdje kaze, a gdje ces to poslije 23 h? Sta je onda cudno? Jedino gdje mozes ostati poslije 23 su upravo okolna mjesta tj. diskoteke gdje su Cece i Seke "zvjezde" naseg "neba". Ruku na srce ima i onih kojima su takvi "umjetnici" stvarno idoli i ljudi se bas nadju u toj muzici...Ali na kraju krajeva, moras ljude razumjeti, dodju u diskoteku i fkt slusaju "umjetnike" i jbg ljudi se na kraju i navuku na to...
A kad predas projekat nasim VLADARIMA da se napravi objekat u kojem ce mladi biti na okupu, na sigurnom, i gdje ce se moci odrzavati i druge kulturne manifestacije, naravno NEMA SE..A za 1000 drugih glupih projekata, na kojima se operu stotine hiljada KM ima, i uvijek ce biti...
Jedino sto nam preostaje jeste da se nastavimo boriti, pa uspjeh ce nekad doci..A do tad, Gatto i Sat..(malo off topic al' fkt da hoce srediti ventilaciju u Gattu, bilo bi extra...)
Nadam se samo da necu do tog dana vec biti penzioner pa se boriti za Dom penzionera afro
ALEN G.
Rookie
Rookie

Broj komentara : 37

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Sony on Sun Nov 02, 2008 3:27 pm

Nadam se da ce staviti vishe klimu u Gatto...

sinoc je svirka bila odlicna...raja isto tako...ali je bilo prevruce..:DD
Sony
Ćirilo
Ćirilo

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Blanka on Sun Nov 02, 2008 10:28 pm

A što ste se vi uhvatili te klime... Razz
Šalim se, zaista je klima Gattu podhitno potrebna...ili recimo da se zabrani pušenje na javnim mjestima(da se malo "furamo" na Evopljane) geek
Blanka
Škrabalo
Škrabalo

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Semir on Sun Nov 02, 2008 10:43 pm

Ma kakva klima ljudi Very Happy ...Ventilator je ZAKON Very Happy ... Kada mi je do kuhanja ili ledenja obicno idem u Evropu, jer tamo je klima uvijek u funkciji Cool ...
lol!
Semir
Škrabalo
Škrabalo

Broj komentara : 64

Vidi profil korisnika http://www.cityzeradio.co.cc/

Na vrh Go down

Komentar  Sony on Sun Nov 02, 2008 11:19 pm

Blanka (citat):A što ste se vi uhvatili te klime... Razz
Šalim se, zaista je klima Gattu podhitno potrebna...ili recimo da se zabrani pušenje na javnim mjestima(da se malo "furamo" na Evopljane) geek

Koliko sam cuo, u Atlantisu vec ima soba za nepusace.
A da se to uvede, zabrana pusenja npr. u Tenu ili Gattu, posao bi opao nenormalno!Very Happy
Sony
Ćirilo
Ćirilo

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Mario on Mon Nov 03, 2008 12:16 am

e dali ste mi super ideju evo otvaram temu vezanu za pusenje na javnim prostorima... sad nastavite o domu mladih i drugim objektima Wink

Administrator

Na vrh Go down

Komentar  Sponsored content

Sponsored content

Na vrh Go down

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh

- Similar topics