Protesti studenata

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down

Protesti studenata

Komentar  Mario on Wed Dec 03, 2008 5:46 pm

Protesti studenata

Oko pet stotina studenata i manji broj građana okupili su se danas ispred Općine Zenica protestirajući zbog povećanog aerozagađenja i slabog grijanja u ovom gradu.

Skup pod nazivom “Hoću grijanje, hoću čist zrak” organizirala je “Unija studenata” Univerziteta u Zenici, a tokom jednosatnog mitinga, studenti su u više navrata skandirali “Prodali ste Zenicu". Nosili su i brojne transparente poput: “Vama klima, nama zima”. Tokom mitinga, studentima se obratio i prozvani, načelnik Općine Zenica Husejin Smajlović.

"Aerozagađenje je u Zenici bilo i prije stotinu godina, a grijanje je slabo zbog tehničkih problema koji će biti otklonjeni", tokom dijaloga sa studentima rekao je načelnik Smajlović.

Iako su organizatori najavljivali da će proteste održati i pred sjedištem kompanije ArcelorMittal Zenica, iz nepoznatih razloga odustali su od toga. Ukoliko se situacija s grijanjem ne riješi u roku od sedam dana, iz “Unije studenata” najavili su da će organizirati novo okupljanje.

Administrator

Broj komentara : 154
Mjesto : Zenica

Vidi profil korisnika http://fomsdp.team-talk.net

Na vrh Go down

Re: Protesti studenata

Komentar  Mario on Wed Dec 03, 2008 7:17 pm

Administrator

Na vrh Go down

Komentar  1116 on Wed Dec 03, 2008 7:35 pm

Vidi mu šala, fura se na Ćiru Razz

Nisam zadovoljan odzivom gradjanstva, niti sam zadovoljan odzivom i mladih, ali i starih SDP-ovaca....
Nas 5-6 je bilo koliko sam upratio...što je sramota, pogotovo za mlade.

Sve u svemu, izgleda da će se ponoviti i slijedeće sedmice jer nema naznaka za poboljšanje grijanja....

1116
Škrabalo
Škrabalo

Broj komentara : 87

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Semir on Wed Dec 03, 2008 11:33 pm

Sta reci..."NEKA JE SRAMOTA GRADJANA OVOGA GRADA KOJI NISU MOGLI IZDVOJITI BAR POLA SATA DA BUDU UZ OVU OMLADINU". Bio sam na skupu kao i vi moje kolege, a sto se tice SDP-ovaca i FOM-ovaca koji nisu bili na protestu, nadam se samo da se nece reci opet kasnije "IMALI SU OPRAVDANJE". Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

A sto se tice nacelnika, ma ljudi moji vidjeli ste svi koliko je bio isprepadan tokom razgovora sa novinarima i gradjanima...prisutni su mogli to uociti. Rolling Eyes

Bay! lol!
Semir
Škrabalo
Škrabalo

Broj komentara : 64

Vidi profil korisnika http://www.cityzeradio.co.cc/

Na vrh Go down

Komentar  alenKoo on Thu Dec 04, 2008 7:35 pm

ehhhh ja po obicaju nemam namjeru da citam ovo sto ste vi pisali...
ja zelim da iskazem svoje misljenje...sta me birge za vas ostale...hehehe vrlo kolegijalno s moje strane
dobro je da se ovakve stvari pocnu desavati, neki napredak se vidi i to je pozitivno...eh sad sto su ostali seronje pa nece da dodju na protest koji njima znaci ko ih jebe njima j e izgleda dobro..ali polako jos koji protest i mozda bude jos vise ljudi...ono sto bi ja uradio, dakle korak naprijed bi bio sljedeci...hajde sad da se malo gradjani napadnu...nesto kao u tom afazonu: evo imali ste priliku da dodjete na proteste pa niste dosli sjedili ste kuci mrzli se, ko vas jebe sad se sami snalazite...ha ja...samo nek se talasa, ja mislim da je ovo pocetak i da je to proces koji ce potrajati...nadam se

alenKoo

Broj komentara : 7

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Mario on Thu Dec 04, 2008 8:38 pm

Prilog sa Hayata... pred kraj i Hana prica pa pogledajte sta ima ona pamteno za reci Very Happy

Administrator

Na vrh Go down

Komentar  1116 on Thu Dec 04, 2008 8:51 pm

gospodin Huseijnović hahahah e moj spikeru Laughing Laughing

1116
Škrabalo
Škrabalo

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Blanka on Thu Dec 04, 2008 10:04 pm

gospodin Huseijnović Razz Razz Razz Razz Razz Razz Nisam znala da smo dobili novog načelnika. lol!

Jučerašnji skup je sramota, kako za nas studente tako i za sve građane našeg grada. Jako slaba organizacija, mali broj prisutnih... tako da je to Huso(alias Huseijnović Razz ) pretvorio u svoju kampanju.
Jedino što mogu pohvaliti su brojni transparentni koji su zaista dobro osmišljeni. Meni je ostao u sjećanju jedan sa sloganom: "Ovdje ni Airwaves ne pomaže". Laughing

PS. Mi studenti smo se trebali u protestima pridružiti srednjoškolcima ili puno bolje organizovati jučerašnje proteste.
Blanka
Škrabalo
Škrabalo

Broj komentara : 75

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Mario on Fri Dec 05, 2008 12:08 am

protest je sabotiran da tako kazem jer je planski javljano studentima da nema nastave u UTORAK a ne u SRIJEDU prije protesta kako je zamisljeno. tako da je veeeeliki dio studenata otislo odmah kucama jer nema faxa, sad ce i bajram i tako... to je sve smisljeno uradjeno kako bi sto manje nas doslo tamo...

Administrator

Na vrh Go down

Komentar  1116 on Fri Dec 05, 2008 12:25 am

Kao i uvijek... Wink

1116
Škrabalo
Škrabalo

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  alenKoo on Fri Dec 05, 2008 6:57 pm

hJde sot ste ludi..pa polakoo bit ce ljudi samo treba malo bolja organizacija i da sve to ima neki kotinuitet i vidjet ce te vjerujte mi...ako se ispuni oovo sto sam naveo bit ce cijeli grad na nogama...a iskreno da vam kazem koliko ja znam nesto se mrmlja, sapuce o tome, i to je dobar znak

alenKoo

Broj komentara : 7

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Sponsored content

Sponsored content

Na vrh Go down

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh