Protesti studenata

Go down

Protesti studenata

Komentar  Mario on Wed Dec 03, 2008 5:46 pm

Protesti studenata

Oko pet stotina studenata i manji broj građana okupili su se danas ispred Općine Zenica protestirajući zbog povećanog aerozagađenja i slabog grijanja u ovom gradu.

Skup pod nazivom “Hoću grijanje, hoću čist zrak” organizirala je “Unija studenata” Univerziteta u Zenici, a tokom jednosatnog mitinga, studenti su u više navrata skandirali “Prodali ste Zenicu". Nosili su i brojne transparente poput: “Vama klima, nama zima”. Tokom mitinga, studentima se obratio i prozvani, načelnik Općine Zenica Husejin Smajlović.

"Aerozagađenje je u Zenici bilo i prije stotinu godina, a grijanje je slabo zbog tehničkih problema koji će biti otklonjeni", tokom dijaloga sa studentima rekao je načelnik Smajlović.

Iako su organizatori najavljivali da će proteste održati i pred sjedištem kompanije ArcelorMittal Zenica, iz nepoznatih razloga odustali su od toga. Ukoliko se situacija s grijanjem ne riješi u roku od sedam dana, iz “Unije studenata” najavili su da će organizirati novo okupljanje.

Administrator

Broj komentara : 154
Mjesto : Zenica

Vidi profil korisnika http://fomsdp.team-talk.net

Na vrh Go down

Re: Protesti studenata

Komentar  Mario on Wed Dec 03, 2008 7:17 pm

Prilog sa Hayata... pred kraj i Hana prica pa pogledajte sta ima ona pamteno za reci Very Happy

Administrator

Na vrh Go down

Komentar  1116 on Thu Dec 04, 2008 8:51 pm

gospodin Huseijnović hahahah e moj spikeru Laughing Laughing

1116
Škrabalo
Škrabalo

Broj komentara : 87

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Blanka on Thu Dec 04, 2008 10:04 pm

gospodin Huseijnović Razz Razz Razz Razz Razz Razz Nisam znala da smo dobili novog načelnika. lol!

Jučerašnji skup je sramota, kako za nas studente tako i za sve građane našeg grada. Jako slaba organizacija, mali broj prisutnih... tako da je to Huso(alias Huseijnović Razz ) pretvorio u svoju kampanju.
Jedino što mogu pohvaliti su brojni transparentni koji su zaista dobro osmišljeni. Meni je ostao u sjećanju jedan sa sloganom: "Ovdje ni Airwaves ne pomaže". Laughing

PS. Mi studenti smo se trebali u protestima pridružiti srednjoškolcima ili puno bolje organizovati jučerašnje proteste.
Blanka
Škrabalo
Škrabalo

Broj komentara : 75

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Mario on Fri Dec 05, 2008 12:08 am

protest je sabotiran da tako kazem jer je planski javljano studentima da nema nastave u UTORAK a ne u SRIJEDU prije protesta kako je zamisljeno. tako da je veeeeliki dio studenata otislo odmah kucama jer nema faxa, sad ce i bajram i tako... to je sve smisljeno uradjeno kako bi sto manje nas doslo tamo...

Administrator

Na vrh Go down

Komentar  1116 on Fri Dec 05, 2008 12:25 am

Kao i uvijek... Wink

1116
Škrabalo
Škrabalo

Broj komentara : 87

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  alenKoo on Fri Dec 05, 2008 6:57 pm

hJde sot ste ludi..pa polakoo bit ce ljudi samo treba malo bolja organizacija i da sve to ima neki kotinuitet i vidjet ce te vjerujte mi...ako se ispuni oovo sto sam naveo bit ce cijeli grad na nogama...a iskreno da vam kazem koliko ja znam nesto se mrmlja, sapuce o tome, i to je dobar znak

alenKoo

Broj komentara : 7

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Sponsored content

Sponsored content

Na vrh Go down

Na vrh